۳۸۰ هکتار از مزارع لرستان زیر کشت زعفران است

کشت زعفران

کشت زعفران لرستان

لرستان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: ۳۸۰ هکتار از مزارع لرستان زیر کشت زعفران است و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار گیاه دارویی در استان کشت شده است.به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان، عبدالرضا بازدار اظهار داشت: ۳۸۰ هکتار سطح زیر کشت زعفران است، سال گذشته از این سطح زیر کشت هزار و ۱۰۰ کیلوگرم محصول زعفران برداشت شد.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های خوب بخش کشاورزی در استان گیاهان دارویی است، افزود: بیش از دو هزار و ۸۰۰ هکتار گیاه دارویی در استان وجود دارد، گیاهان دارویی طی چند سال گذشته توسعه یافته و به لحاظ اقتصادی و اکولوژیکی جایگاه خود را در بخش کشاورزی استان پیدا کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: یکی از ایده‌های خوب که در تولید پایدار و اقتصادی کردن زعفران می‌تواند موثر باشد زنجیره ارزش این محصول است که در این راستا امروز رونمایی از اولین زنجیره عرضه تولید محصول زعفران به صورت فضای مجازی در استان و کشور انجام شد.

وی بیان کرد: این زنجیره عرضه تولید محصول زعفران از ایده پردازی تا حتی زمان بازیافت شروع شده و شامل کاشت، داشت و برداشت، آموزش کشاورزان، بهره‌وری، بسته‌بندی در همه ابعاد فراوری، صادرات و… است.

بازدار گفت: تعدادی از جوانان شهرستان سلسله متولی این موضوع هستند و این مهم  کاشت، داشت و برداشت و مصرف زعفران را پایدار نموده و صادرات وضعیت درآمد کشاورزان را اقتصادی می‌کنند.

onliner
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.