4 روش دم کردن زعفران + چگونه زعفران دم کنیم ؟| با یخ + آب جوش

دم کردن زعفران

آیا تا کنون این سو ال در ذهن شما شکل گرفته که چرا زعفران دیگران خوش رنگ تر از زعفران شما است؟ آیا با طریقه دم کردن زعفران اصل به صورت اصولی آشنایی دارید؟ اگر دوست دارید روش های شگفت انگیز دم کردن زعفران درجه یک را بدانید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.همان طور که می دانید زعفران گران ترین ادویه دنیا می باشد، در آشپزی از زعفران برای خوش رنگ و بو کردن غذا استفاده می شود.

برای آنکه بتوانید یک زعفران بسیار خوش رنگ و خوش عطر داشته باشید در درجه اول باید از کیفیت و اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید، سپس با روش های دم کردن آن آشنا باشید. اما چگونه زعفران دم کنیم؟ سؤالیست که شما را برای خواندن این محتوا ترغیب کرده است.اگر می خواهید بهترین زعفران دم کرده را درست کنید با ما همراه باشید، در این محتوا قدم به قدم به شما طریقه دم کردن زعفران با روش های مختلف را آموزش خواهیم داد.

برای خرید زعفران اصل مرغوب و با کیفیت میتوانید به لینک زعفران توکلی مراجعه و خرید خود را ثبت نمایید و از اصل بودن زعفران توکلی لذت ببرید.

چگونه زعفران دم کنیم

چگونه زعفران دم کنیم؟

برای دم کردن زعفران اصل شما می توانید، یکی از دو روش دم کردن زعفران با آب جوش و یا دم کردن زعفران با یخ را انجام دهید. قبل از آموزش طریقه دم کردن زعفران بهتر است به شما نحوه ی سابیدن زعفران را آموزش دهیم. برای دم کردن بهتر زعفران بهتر است در ابتدا آن را در یک هاون خوب بسابید، خرد شدن کمک می کند تا زعفران اصل طعم و رنگ خود را سریع تر آزاد کند. پیشنهاد می شود زعفران را با یک حبه قند بسابید تا از سوختن زعفران جلوگیری کنید.

 • معمول ترین و رایچ ترین روش دم کردن زعفران درجه یک:

دم کردن زعفران با استفاده از آب جوش بسیار ساده است. این روش معمول ترین شیوه دم کردن زعفران اصل است که اکثر شما آن را انجام می دهید. با این حال همین روش هم نیازمند رعایت نکاتی است که باعث خوش رنگ تر شدن زعفران درجه یک خواهد شد. برای این کار فقط کافیست تا چند مرحله ساده را انجام دهید.

 •  مرحله اول: مقدار مورد نیاز از زعفران را درون یک هاون بریزید و خوب بسابید تا کاملاً پودر شود (سابیدن زعفران با هاون فلزی و یا سابیدن با سرعت زیاد کیفیت زعفران دم کرده شما را تا حدود زیادی کاهش می دهد).
 •  مرحله دوم: بسته به اندازه زعفران پودر شده، مقدار آب جوش به آن اضافه کنید.
 •  مرحله سوم: درب ظرفی که حاوی زعفران و آب جوش است، ببندید و اجازه دهید تا 20 دقیقه استراحت کند.

* در صورت تمایل می توانید ظرف حاوی زعفران و آب داغ را بر روی حرارت غیر مستقیم (حرارت بخار آب) قرار دهید، این کار کیفیت زعفران دم کرده شما را بالاتر می برد.

انواع زعفران را می شناسید؟ همیشه هنگام خرید زعفران، فروشنده مدل های مختلف برای انتخاب پیش رو شما قرار می دهند برای داشتن اطلاعات بیشتر  انواع زعفران مراجعه نمایید.

طریقه دم کردن زعفران

 • دومین راه شگفت انگیز: روش دم کردن زعفران با یخ

این روش دم کردن زعفران اصل به نسبت روش قبل به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، اگر زمان کافی برای دم کردن زعفران دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این روش می باشد. برای دم کردن زعفران با یخ کافیست تا مراحل زیر را انجام دهید.

 •  مرحله اول: مقدار مورد نیاز از زعفران را در یک هاون بریزید و خوب بکوبید تا کاملاً پودر شود (توجه داشته باشید استفاده از قند و شکر برای سابیدن مدت زمان دم کشیدن زعفران را طولانی تر می کند).
  مرحله دوم: چند قالب یخ خرد شده را بر روی زعفران بریزید و اجازه دهید تا در دمای اتاق یخ ها ذوب شوند و زعفران رنگ خود را آزاد کند.

پیشنهاد میکنیم با توجه به تمام خاصیت هایی که دارچین دارد، برای خرید پودر دارچین یا چوب دارچین وارد لینک خرید دارچین شوید و سفارش خود را ثبت نمایید.

 • سومین روش پیشنهادی و ترکیبی بی نظیر برای دم کردن زعفران:

این دو روش اصلی ترین روش های دم کردن زعفران می باشد، اما طبق تحقیقاتی که توسط تیم نویسنده این محتوا از سرآشپز ها و آشپز های حرفه ای به عمل آمد به یک دستور کاملاً حرفه ای و خاص برای دم کردن زعفران رسیدیم که نمونه آن را در هیچ جای نمی توانید مشاهده کنید. برای دم کردن زعفران خود مانند یک سرآشپز حرفه ای کافیست تا مراحل ذیل را انجام دهید.

 •  مرحله اول: در این روش قبل از کوبیدن زعفران باید آن را درون یک ظرف ریخته و بر روی شعله ملایم اجاق به مدت 2-3 دقیقه قرار قرار دهید (این مرحله بسیار حساس است زیرا زعفران به سرعت می سوزد).
 • مرحله دوم: بعد از خاموش کردن اجاق به زعفران اجازه دهید تا سرد شود، مقداری قند به آن اضافه کنید و آن را در هاون بکوبید تا کاملاً پودر شود.
 •  مرحله سوم: بعد از پودر کردن زعفران، به آن آب جوش اضافه کنید و بر روی شعله مستقیم اجاق قرار دهید و به محض جوش خوردن زعفران آن را از روی اجاق بردارید.
 •  مرحله چهارم: اکنون نوبت به اضافه کردن مقداری یخ به ظرف می باشد، کافیست اجازه دهید تا زعفران شما خنک شود. زعفران دم شده با این روش از کیفیت و رنگ فوق العاده ای برخوردار است زیرا ترکیبی از دو روش بالا می باشد.

* شاید این روش دم کردن زعفران طولانی و حساس باشد اما اگر این روش را برای دم کردن زعفران خود انجام دهید به هیچ عنوان روش دیگری را امتحان نخواهید کرد.

با تمام مزیت ها و خاصیت هایی که برای زرد چوبه بیان شده اگر قصد خرید زرد چوبه را دارید به لینک خرید زردچوبه وارد شوید و خرید خود را ثبت نمایید که در سریعترین زمان ممکن به دست شما برسد.

دم كردن زعفران برای برنج

 • چهارمین تکنیک برای کسانی که عاشق برنج با عطر زعفران هستند

دم کردن زعفران برای برنج و در کنار آن روشی است که با آن می توانید کدبانو بودن خود را به رخ دیگران بکشید. اگر برای برنج می خواهید کمی زعفران دم کنید، بدون کوچکترین دردسری می توانید مقداری زعفران را درون یک ظرف کوچک با آب جوش مخلوط کنید و آن را روی برنج و یا کنار قابلمه برنج قرار دهید تا زعفران دوباره همراه با برنج ها دم بکشد. این کار باعث می شود تا رایحه و بوی زعفران در برنج بیش از سایر روش های قبل پخش شود.

نکاتی که باید در هنگام دم کردن زعفران به آن توجه کنید:

 •  اگر وقت کافی برای دم کردن زعفران ندارید از سابیدن آن خودداری کنید، چرا که قند و شکر دم کشیدن زعفران را طولانی تر خواهند کرد.
 •  اگر می خواهید زعفران شما سریع تر رنگ دهد، می توانید مقداری آب جوش را بر روی زعفران سابیده شده (بدون قند و شکر) ریخته و همزمان مقداری یخ به آن اضافه کنید. این کار باعث می شود تا به زعفران شما شوک وارد شود و رنگ خود را زودتر آزاد کند.
 •  حتماً به تناسب بین آب و مقدار زعفران دقت کنید، بیشتر بودن آب از مقدار مورد نیاز زعفران شما را آبکی می کند.
 •  زعفران را به مقدار مورد نیاز خود دم کنید اگر بیش از حد مورد نیاز خود زعفران دم کردید، آن را در یک ظرف شیشه ای در بسته ریخته و در یخچال نگهداری کنید. بهتر است برای مدت زمان طولانی زعفران دم کرده را در یخچال نگهداری نکنید چرا که عطر خود را از دست می دهد.

فواید و عوارض خوردن زعفران در زنان باردار را میدانید یا از مقدار مجاز مصرف آگاهی دارید ؟برای داشتن اطلاعات بیشتر مقاله زعفران در بارداری  نوشته شده توسط زعفران توکلی را مطالعه نمایید.

  خواص هل + 8 خاصیت باور نکردنی از فایده هل برای سلامتی

روش دم كردن زعفران با یخ

جمع بندی:

امیدواریم در این محتوا توانسته باشیم، پاسخ مناسبی به سؤال چگونه زعفران دم کنیم؟ داده باشیم. در این محتوا سعی شد تمامی روش های معمول و حرفه ای دم کردن زعفران اصل به شما آموزش داده شود. چنانچه شما تجربه دم کردن زعفران با روش های بالا و یا روش خاصی برای درست کردن زعفران دارید، در صورت امکان آن را با ما به اشتراک بگذارید. از همراهی شما تا انتهای این مقاله بی نهایت سپاسگزار می باشیم.

seoadmin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.